Chcesz rozwijać swoją firmę, ale nie masz, za co? Postaraj się o dotacje!

Wielu przedsiębiorców wcześniej, czy później znajduje się w sytuacji, w której barierą umożliwiającą dalszy rozwój jest brak środków. Koszty związane z zaciągnięciem kredytów bankowych są często zbyt wysokie. W takiej sytuacji szuka się innych, alternatywnych źródeł finansowania. Jedną z nich, bardzo pożądaną wśród polskich przedsiębiorców są dotacje dla firm (więcej: http://www.strategor.pl/).

Dotacje dla firm

Wielu przedsiębiorców wcześniej, czy później znajduje się w sytuacji, w której barierą umożliwiającą dalszy rozwój jest brak środków

Autor zdjęcia: le temple du chemisier

Walka o dotacje toczy się od wielu lat. Z tej formy wspierania przedsiębiorczych Polaków skorzystały już tysiące przedsiębiorców. Z pieniędzy pochodzących z dotacji sfinansowano bardzo dużo inwestycji i projektów. Przyznane firmom środki to, bowiem nie tylko przepustka do wejścia na nowe rynki (więcej tutaj) ze swoimi konkurencyjnymi towarami, to również usprawnienie i modernizacja prowadzonej działalności. Nowa linia produkcyjna, przebudowa magazynów czy też zakup niezbędnego sprzętu – to tylko wybrane przykłady tego, na co wydane mogą być środki.

Jeśli więc należysz do segmentu małych i średnich firm i zależy Ci na pozyskaniu pieniędzy na swoją firmę, nie czekaj. Weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z możliwości ubiegania się o dotacje zanim stanie się za późno. Niedługo nie będzie już takiej możliwości!