Znajdź właściwą ścieżkę

Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju mentorzy i doradcy są na wagę złota. Dobra rada potrafi wiele zmienić, często nawet diametralnie odmienić nasz los, także w kwestiach zawodowych. Słuszność podejmowanych decyzji i odpowiednie wprowadzanie zamierzonych działań, przynoszą szybko wymierne korzyści. Zyskuje na tym nie tylko sama firma, a, więc jej właściciel, ale także sam pracownik – podnosząc swe kompetencje i uzyskując lepszą zapłatę za wykonywaną przez siebie pracę. Nic, więc dziwnego, że consulting Poznań cieszy się tak dużym uznaniem.

Profesjonalne doradztwo skrojone na miarę

Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju mentorzy i doradcy są na wagę złota

Autor zdjęcia: UK in India

W przypadku consultingu, mamy na ogół do czynienia z dwoma sytuacjami. Pierwsza z nich dotyczy doradztwa spersonalizowanego, dopasowanego ściśle do danych potrzeb i istniejących problemów, a druga – sytuacji uniwersalnych związanych z rozwojem osobistym i poszerzaniem swoich kompetencji. O wyborze jednego z wyżej wymienionych wariantów przesądza oczywiście to, jakie są potrzeby, nie mniej jednak każdy z nich przynosi wiele wymiernych korzyści i szybko się zwraca. Naturalnym jest, bowiem, że doradztwo, zwłaszcza w sferze biznesowej, pociąga za sobą określone koszty. Czasem, w sytuacji, gdy mamy do czynienia z bardzo zawiłym problemem, wymagającym zaangażowania niezwykle wyspecjalizowanych konsultantów i doradców – kosztuje to krocie, przyprawiające przeciętnego Kowalskiego o zawrót głowy. Niestety, coś za coś. Biorąc jednak pod uwagę to, co możemy zyskać (albo przeciwnie – ile jest do stracenia), opłaca się decydować na takie usługi.

Świadczą je wyspecjalizowane podmioty działające w wielu branżach. Można, więc z powodzeniem liczyć na wsparcie w dziedzinie:

  • Prawa,
  • IT,
  • Podatków,
  • Rachunkowości,
  • Promocji,
  • Etc.

Na rynku działają zarówno duże, znane firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, jak również i te mniejsze, dopiero starające się o pozyskanie klientów na swe usługi. Naturalnie, w tym drugim przypadku liczyć można na korzystniejsze warunki finansowe. Związane jest to jednak w pewien sposób z większym ryzykiem,, bowiem choć teoretycznie firmie takiej zależy na zbudowaniu swojej pozycji i wyrobieniu sobie dobrej opinii wśród klientów, to jednak prawdopodobnym jest, że konsultanci nie są tak doświadczeni jak ci, zatrudnieni w znanych i prestiżowych firmach. Wynika to przede wszystkim z wysokości otrzymywanych przez nich pensji – specjalista zarabia sporo, przez co często wkraczającej dopiero na rynek firmie nie jest po prostu na niego stać. Zatrudnia, więc ona absolwentów uczelni pokrewnych kierunków, czy też osoby posiadające kilkuletni staż zawodowy w innych tego typu organizacjach. Wyjątkiem może być jednak sytuacja, w której taki wysoko wykwalifikowany specjalista decyduje się na założenie swojej firmy. Mamy wówczas szansę uzyskania usługi na bardzo wysokim poziomie, za stosunkowo niewygórowaną cenę.